ÖZGEÇMİŞ

Ömer YAZICIOĞLU, 9 Eylül 1993 tarihinde Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde doğdu.

İlköğretim ve lise eğitimini Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, Üniversite eğitimini ise İstanbul’da Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde ‘İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Uluslararası Ticaret ve Lojistik’ eğitimi alarak tamamladı.

1960 yılından bu yana ticaretle iştigal eden bir ailede yetiştiğinden, iş hayatına erken atıldı. Bu vesileyle elde ettiği bilgi, birikim, deneyim ve tecrübelerle genç yaşta önemli bir mesafe aldı.

İş hayatına Yazıcıoğlu Kuyumculuk ve Sarrafiye Pazarlama İmalat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nde fiili olarak, Yazıcıoğlu Enerji Giyim Tekstil Otomotiv Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi’nde de Şirket Müdürü olarak Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde devam eden Ömer YAZICIOĞLU siyasete Adalet ve Kalkınma Partisi’nde üniversite yıllarında başladı. İlk olarak partisinin Üniversite Yönetiminde görev alan Yazıcıoğlu; 6 Eylül 2020 tarihinde yapılan Adalet ve Kalkınma Partisi Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nın 6. Olağan Kongresinde Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiş, yapılan görev dağılımında da Tanıtım ve Medyadan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevi tevdii edilmiştir. YAZICIOĞLU, 14 Mart 2023 tarihinde 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimlerde Milletvekili Aday Adayı olabilmek için görevinden istifa etti. Birçok sivil toplum kuruluşunda üyeliği bulunmaktadır.

Evli ve bir çocuk babası olan Ömer YAZICIOĞLU, iyi derecede İngilizce bilmektedir.